Током 2022 године чланови наших чланица су забележили изузетне успехе.

Међу њима су се истакли кошаркаши у колицима и кошаркашки клуб Сингидунум Црвена зведа који су у сезони

21/22 освојили треће место у НЛБ Wхеел лиги, такодје су неки од чланова клуба који су били део

репрезентације освојили Европско првенство Ц дивизије.Бронзану медаљу на Европском паратеквондо

првенству у Великој Британији као и бронзану медаљу на Гранд Прију и пето место на светској ранг листи

освојила Јелена Рашић члан Паратеквондо клуба Тигра. Чланови Стрељачког клуба ОСИ Победник су осим

одличних индивидуалних резултата освојили и екипно златну медаљу на Европском првенству, медју њима су

били Живко Папаз, Растко Јокић, Средо Радовић, Дејан Јокић. Осим ових наведених стрелаца Зоран Бањац је

екипно освојио бронзану медаљу на Европском Првенству. На Евроспком првенству у деветочуњском

куглању за слепе и слабовиде Анкица Новковић као члан Спортско рекреативног друштва слепих Напредак

освојила је сребрну медаљу. Изузетно достигнуће у 2022 години имао је и Петар Миленковић који је поред

великог броја медаља које поседује додао јос једну најсјајнију златну медаљу на Европском првнству у

дизању тегова категорија до 97кг, Петар је члан Поверлифтинг клуба П1. После много година један од

наших репрезентативаца окитио се медаљом Златне лиге у седећој одбојци, Жељко Савић члан клуба Смеч.

Голбал клуб Младост и њихова екипа успела је да одбрани титулу првака Србије.

Раковички пливачки клуба особа са инвалидитетом има запажене резултате и наступе својих чланова, Борис

Јевтић на Међународним пливачким митинзима у Загребу и Сарајеву има запажен наступ док Катарина

Драганов Чорбаш има освојено 4 место на 100 метара леђно и 5 место на 50 метара леђно на Светском